Artykuły

Poznań. "Mykwa" schodzi z afisza

W dniach 14, 15 i 16 stycznia na dużej scenie Teatru Polskiego w Poznaniu odbędą sie ostatnie spektakle "Mykwy" Piotra Rowickiego w reż. Moniki Dobrowlańskiej.

"Mykwa" Piotra Rowickiego to dramat nagrodzony w konkursie Metafory Rzeczywistości 2008; swoją premierę miał podczas Europejskich Spotkaniach Teatralnych "Bliscy Nieznajomi" w 2009 roku. Sztuka Rowickiego idealnie wpisała się w motyw przewodni drugiej edycji festiwalu - "Wykluczeni" - dając głos odrzuconym, napiętnowanym i nieakceptowanym przez społeczeństwo.

"Mykwa" w reż. Moniki Dobrowlańskiej zebrała bardzo dobre recenzje. Krytycy chwalili ją za wciągającą fabułę, która widza wrzuca w świat przedstawiony w spektaklu i wytrąca go z rutyny codzienności. Spektakl, odwołujący się do wydarzeń w Jedwabnem, konfrontuje widzów z problemem mentalnego wykluczenia i poczucia winy Polaków wobec społeczności żydowskiej.

14 stycznia po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorami i twórcami, a następnie panel dyskusyjny zorganizowany wspólnie z Kołem Naukowym Hebraistów działającym przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dyskusja poświęcona będzie relacjom polsko-żydowskim od II wojny światowej. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana dokumentacja działań polskiego performera Rafała Betlejewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji