Artykuły

Co państwo widzieli ostatnio w teatrze

Ewa Skibińska

Chciałabym opowiedzieć o spektaklu "Mord w domu Ipatiewa" w reżyserii autora tekstu i szefa teatru Ad Spectatores - Macieja Masztalskiego. Uważam, że Ad Spectatores jest najciekawszym teatrem "offowym" w Polsce, bo mimo ciężkiej sytuacji teatrów nieinstytucjonalnych, Ad Spectatores działa naprawdę prężnie.

"Mord w domu Ipatiewa" jest przedostatnią premierą tego teatru. Tekst Masztalskiego został napisany na potrzeby własnej sceny. Dramat opowiada historię rodziny carskiej.

Spektakl grany jest w Browarze Mieszczańskim. Ascetyczna przestrzeń tego miejsca została wykorzystana bardzo umiejętnie. Przedstawienie jest ciekawe i zaskakujące. Funduje widzowi wzruszenia, co jest miernikiem dobrej energii, która wytworzyła się między członkami zespołu. To uwieńczenie wieloletnich działań teatralnych Ad Spectatores.

Chciałam jeszcze powiedzieć o "Smyczy" w Teatrze Polskim we Wrocławiu - muzycznym spektaklu autorskim Bartosza Porczyka, w reżyserii Natalii Korczakowskiej. Przedstawienie opowiada o tym, ile osobowości może się mieścić w jednej naturze. Bartek gra zarówno kobietę, jak i mężczyznę, co wydaje mi się bardzo odważne. To głęboki i zaskakujący spektakl w świetnym wykonaniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji