Artykuły

Legnica. Teatralna premiera płyty Łukasza Matuszyka

Kompozytor, aranżer, wirtuoz akordeonu współpracujący z legnickim teatrem zadebiutował płytą nagraną z wieloosobowym zespołem przyjaciół. Dźwięki z płyty "Bagaż" usłyszymy podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę 1 marca na Scenie Gadzickiego.

Wydana przez legnicki Teatr Modrzejewskiej, przy wsparciu Fundacji "Polska Miedź" i budżetu Województwa Dolnośląskiego, debiutancka płyta Łukasza Matuszyka jest owocem jego nieposkromionego muzycznego temperamentu i dziesięcioletniego doświadczenia kompozytora i wirtuoza. Jak stwierdza sam artysta, album "Bagaż" to "wycieczka po różnych zakątkach mojej głowy, moich doświadczeń, moich artystycznych spotkań. Płyta jest rozstrzelona artystycznie, brzmieniowo i formalnie. Za dużo jest pięknych, różnych kolorów w muzyce, żeby zdecydować się tylko na jeden"

W nagraniu uczestniczyli wybitni muzycy. M.in. wokalistki Natalia Lubrano (finalistka PPA i programu Voice of Poland), Natalia Grosiak (założycielka i liderka zespołu Micromusic), Agnieszka Damrych (liderka zespołu Madlove), aktor Bartosz Porczyk i trio Girls On Fire (finalistki programu X Factor) oraz instrumentaliści: Przemysław Pacan (instrumenty perkusyjne), Piotr Sypień (kontrabas), Darek Bafeltowski (gitary), Robert Kamalski (saksofony, klarnety), a także sam kompozytor (akordeon). Część z nich weźmie udział w premierowym koncercie na teatralnej scenie, podczas którego usłyszymy m.in. nowe aranżacje utworów znanych z legnickich przedstawień teatralnych.

"Wielkie dzięki Jackowi Głombowi i Bartkowi Straburzyńskiemu, bez których pomocy nie udałoby się zrealizować moim marzeń o wydaniu własnej płyty" - czytamy w podziękowaniach zamieszczonych na płytowej okładce.

Łukasz Matuszyk (1979) ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu. W Legnicy od dekady komponuje muzykę do spektakli, aranżuje, występuje jako instrumentalista. Do jego dorobku należy muzyka w przedstawieniach m.in. Jacka Głomba ("Człowiek na moście" Roberta Urbańskiego, 2014), Łukasza Czuja ("Komedia obozowa" Roya Kifta, 2012), Linasa M. Zaikauskasa ("Iwanow" Antoniego Czechowa, 2012), Anny Wieczur-Bluszcz ("Deszcze" Krzysztofa Bizia i Tomasza Mana, 2005, "Mizantrop" Moliera, 2006) oraz legnickiego kabaretu "Wesołe miasteczko" (2014). Matuszyk jest też aktywnym muzykiem sesyjnym, koncertującym regularnie z Martyną Jakubowicz. Występował jako solista m.in. podczas festiwalu Musica Polonica Nova i Wazemmes l'Accordéon(Francja).

Początek koncertu o godz. 19.00. Bilet 20 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji