Artykuły

Częstochowa. "Historie łóżkowe" pierwszą premierą

W sobotę 10 września Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie zainauguruje nowy sezon. Pierwszą premierą będzie komedia "Historie łóżkowe" Norma Fostera w reżyserii Mirosława Połatyńskiego.

To w sumie sześć różnych historii, w których pojawia się aż 15 bohaterów. W podwójne, a czasem nawet i potrójne role wciela się ośmioro aktorów częstochowskiego teatru. Na scenie zobaczymy więc Małgorzatę Marciniak, Adama Hutyrę, Antoniego Rota, Waldemara Cudzika, Teresę Dzielską, Michała Kulę, Sylwię Bartnikowską i Agatę Ochotę-Hutyrę.

- Specyfiką tej sztuki jest to, że poza historiami, które widzimy, rozgrywa się też nurt akcji, której nie widzimy. I te wydarzenia się łączą. To taki drugi smaczek "Historii łóżkowych". To także spora trudność realizacyjna, żeby tego efektu nie utracić. Ale ja lubię wyzwania - przyznaje reżyser spektaklu Mirosław Połatyński, znany częstochowskiej publiczności za sprawą farsy "Ostra jazda".

Oficjalna premiera już w sobotę o godz. 19. Bilety na parter kosztują 50 zł, na balkon - 40 zł. Potem spektakl będzie można obejrzeć jeszcze 11 i 13 września, także o godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji