Artykuły

Legnica. Nowy spektakl duetu PiK u Modrzejewskiej

28 stycznia w Teatrze im. Modrzejewskiej odbędzie się prapremiera spektaklu "Wierna wataha". To szóste autorskie dzieło legnickiego duetu dramatopisarsko-reżysersko-aktorskiego PiK, czyli Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak.

Po obsypanej nagrodami "trylogii wiejskiej", wystawionej na scenie w Legnicy i Zielonej Górze, tym razem miejscem akcji staje się "miasteczko małe". Dwie tutejsze rodziny od pokoleń oddają swoich synów na służbę Kościołowi w głębokim przekonaniu, że dzięki temu chronią całą społeczność "od powietrza, głodu, ognia i wojny". Przychodzi jednak pokolenie, w którym rodzą się wyłącznie córki, a przeznaczona na świętą dziewczynka wcale nie ma ochoty, by ją złożono w ofierze. Wątpliwości zaczyna mieć również ojciec. Wtedy matka ze wściekłą determinacją staje do walki. Nie cofnie się przed niczym dla obrony starego porządku...

Autorzy wykreowali na scenie świat z pogranicza jawy i złego snu. Do współpracy zaprosili nie tylko sprawdzoną ekipę w osobie m.in. Piotra Tetlaka (scenografia), Natalii Rejszel (kostiumy) czy Jakuba Lewandowskiego (choreografia), ale także artystów rozpoczynających dopiero swoją teatralną drogę. Posępna baśń rozegra się w scenerii grafik Justyny Sokołowskiej. Atmosferę niesamowitości, którą kryje w sobie już sam tekst i zaskakujące perypetie postaci, spotęguje niecodzienna muzyka, którą stworzy Jacek Hałas we współpracy z debiutującym w roli kompozytora legnickim aktorem Albertem Pyśkiem.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji