Artykuły

Warszawa. Co będzie grane podczas długiego weekendu?

Nie macie pomysłu na majówkę, a nie chce wam się wyjeżdżać z miasta? Wybierzcie się do teatru.

To może być inspirujące przeżycie. Nie wszystkie teatry będą w tym czasie zamknięte. Poniżej prezentujemy spektakle, na które można się wybrać podczas długiego weekendu.

TEATR WSPÓŁCZESNY

1 i 2 maja Teatr Współczesny zaprasza na spektakl "Ludzie i anioły" [na zdjęciu] w reżyserii Wojciecha Adamczyka (godz. 19). To świetnie napisana komedia, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Rzecz o moskiewskim biznesmenie (w tej roli znakomity Sławomir Orzechowski), w domu którego nieoczekiwanie pojawia się tajemniczy gość (równie dobry Andrzej Zieliński), by przygotować go do drogi... na tamten świat. Będziecie zrywać boki ze śmiechu, doskonała rozrywka gwarantowana.

Jeśli natomiast będziecie mieć ochotę na więcej, to już 4 i 5 maja, na tej samej scenie, będzie można zobaczyć kolejną brawurowo zagraną komedię pt. "Lepiej już było". Opowieść o Esmeraldzie Quipp, emerytowanej aktorce, która traci ukochanego kota i dach nad głową. W roli głównej prawdziwa mistrzyni komedii - Marta Lipińska. Polecamy!

***

TEATR DRAMATYCZNY

Jeśli chcecie przyjemnie podsumować długi weekend, możecie 4 maja wybrać się do Teatru Dramatycznego. Na Scenie Przodownik zobaczymy sztukę pt. "Rosyjski kontrakt" Płatonowa (godz. 19). To oparta na faktach opowieść o angielskim inżynierze (w tej roli Oskar Hamerski), któremu car Piotr Wielki proponuje lukratywny kontrakt i nadzór nad wielką budową.

***

NOWY TEATR

"Francuzi", głośny spektakl Krzysztofa Warlikowskiego, oparty na książce "W poszukiwaniu straconego czasu" Marcela Prousta, ma już swoją renomę. Na scenie występują m. in. Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Bartosz Gelner, Marek Kalita, Maja Ostaszewska, Mariusz Bonaszewski i Wojciech Kalarus. Spektakl będzie grany od l i 4 maja w Teatrze Nowym (godz. 19). To po prostu trzeba zobaczyć.

***

TEATR ATENEUM

"Kolacja dla głupca" to repertuarowy hit Teatru Ateneum, który został zagrany na tej scenie już przeszło 900 razy i wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Świetna komedia o bogatym wydawcy (w tej roli znakomity Piotr Fronczewski), który we wtorkowe wieczory urządza ze swoimi kolegami tzw. kolacje dla głupca. Konkursy, na które każdy z nich musi przyprowadzić jakiegoś nieudacznika. Spektakl będzie grany 1, 2, 4 i 5 maja (godz. 19).

***

OCH-TEATR

"Bal manekinów" Brunona Jasieńskiego, najnowsza premiera Och-Teatru, o której piszemy też w tekście o nowościach teatralnych, będzie grana 27, 28, 29 i 30 kwietnia (godz. 1930) oraz l, 2 i 3 maja (godz. 16) na scenie Och-Teatru. Rzecz o intrygach polityków i korupcji. Reżyseruje Jerzy Stuhr, a w jednej z ról zobaczymy jego syna, Macieja.

***

TEATR POLONIA

Teatr Polonia również pracuje podczas majówki. Tym razem zaprasza na bardzo osobiste wspomnienia - "Zapiski z wygnania", adaptację przejmującej książki Sabiny Baral, emigrantki roku 1968, która wyjechała z Polski razem z rodzicami. Poruszający spektakl. Za reżyserię odpowiada Magda Umer. Na scenie Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym. Spektakl będzie grany 1, 2,3 i 4 maja (godz. 19.30).

***

TEATR ŻYDOWSKI

Słynny musical "Skrzypek na dachu" w reżyserii Jana Szurmieja. Barwna opowieść o Anatewce i ubogim mleczarzu Tewje, który chce wydać za mąż pięć swoich córek. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szolema Alejchema "Dzieje Tewjego Mleczarza". Akcja rozgrywa się w 1905 r. w małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności -żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej. W głównej roli Marek Szydło. Spektakl będzie grany 2, 3 i 4 maja o godz. 18. w Klubie Garnizonowym w Warszawie (al. Niepodległości 141 a).

***

TEATR LALKA

Na koniec coś dla najmłodszych widzów. "Posłuchajcie, oto bajka, stara bajka-samograjka, ale dla was, daję słowo, wymyśliłem ją na nowo"... Coś Wam to przypomina? "Jaś i Małgosia" Jana Brzechwy to opowieść o drwalu i jego żonie, którzy chcą ukrócić kłótnie między swoimi dziećmi. W tym celu aranżują sytuacje jakby żywcem wyjęte z baśni o Jasiu i Małgosi. Spektakl będzie grany 1, 2 i 3 maja o godz. 12.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji