Artykuły

Legnica-Kolonia. Albert Pyśk laureatem "Junge Talente" 2019

Aktor i muzyk Albert Pyśk został laureatem pierwszej nagrody 27. Rock & Chanson Festival "Junge Talente" 2019, który odbył się w piątek 15 listopada w niemieckiej Kolonii. To festiwal piosenki organizowany przez Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Kulturalne "Polonica", które do udziału w konkursie zaprasza młodych wykonawców z krajów Trójkąta Weimarskiego (Francji, Niemiec i Polski).

Zaproszony do udziału w "Młodych talentach" Albert Pyśk miał pięcioro konkurentów, którymi byli: Lena Hauptmann, Thomas Buttin, Sylwia Gajdemska, Toni Mogens i Raphael Guattari. Legniczanin zwyciężył otrzymując statuetkę "Polonica" oraz nagrodę ufundowaną przez Orlen Deutschland GmbH. Do udziału w tegorocznym festiwalu piosenki rockowej "Kolonia - Wrocław - Paryż" zaproszono po dwoje wykonawców z Francji, Niemiec i Polski.

To kolejna z muzycznych nagród, które w bieżącym roku przypadły legnickiemu aktorowi i muzykowi, liderowi rockowej formacji Cynamonowy Ogród. W marcu br. Albert Pyśk został laureatem nagrody specjalnej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie polskiej piosenki podczas 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przedstawiciele mediów akredytowani przy tegorocznym PPA nagrodzili go także Tukanem Dziennikarzy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji