Artykuły

"Zemsta" w psychiatryku

Dwóch Papkinów zamiast jednego, szpital psychiatryczny jako miejsce akcji, pielęgniarki, siostra przełożona i pani doktor - taka będzie "Zemsta" według Aleksandra Fredry w legnickim Teatrze im. Modrzejewskiej, która w sobotę będzie miała swoją premierę.

Reżyserem przedstawienia jest Piotr Dąbrowski z zakopiańskiego Teatru im. Witkacego. - Wniesiemy do Legnicy zakopiański klimat - zapowiada. - A ten klimat to klimat schroniska, domu, otwartości dla widza.

Piotr Dąbrowski nigdy jeszcze na scenie nie realizował fredrowskiego przedstawienia (poza szkolnymi wprawkami pod kierunkiem Anny Polony), ale twierdzi, że "Zemsta jest tematem, z którym można coś zrobić".

Akcja "Zemsty, czyli snu chorego inaczej" toczyć się będzie w szpitalu psychiatrycznym. Pacjenci - za dnia nękani - w nocy będą postaciami z "Zemsty". Papkina - dużego i małego - zagrają Janusz Chabior i Rafał Nowicki, Klarę - Katarzyna Dworak, Rejenta - Paweł Wolak, Podstolinę - Joanna Gonschorek, pielęgniarki - Ola Maj i Gabriela Fabian, siostrę przełożoną - Małgorzata Urbańska, panią doktor - Anita Poddębniak. Scenografię przygotowała Katarzyna Gabrat.

Po sobotniej premierze na dużej scenie legnickiego teatru planowany jest bal - są jeszcze bilety, które można kupować w teatrze.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji