Artykuły

Kaftany bezpieczeństwa i pielęgniarki

GŁÓWNI BOHATEROWIE w kaftanach bezpieczeństwa, sprzęty wypożyczenie ze szpitala i śpiewające pielęgniarki -tak ma wyglądać inscenizacja komedii Fredry w wykonaniu Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

- Miejscem akcji spektaklu, który nosi tytuł "Zemsta, czyli sen chorego inaczej", jest zamknięty zakład dla umysłowo chorych. Murem granicznym jest w tym wypadku przepierzenie dzielące pacjentów - mężczyzn i kobiety - powiedział Piotr Dąbrowski, reżyser "Zemsty". Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru, widział już wiele tradycyjnych przedstawień "Zemsty". - Żadna z nich nie była nawet przez 10 minut śmieszna, a to jest przecież komedia. Nasza wersja uzmysłowi widzowi wszystkie niuanse fredrowskiego tekstu i rozśmieszy go do łez.

Ciekawostką i tak już niekonwencjonalnego spektaklu jest obsadzenie dwóch aktorów w roli Papkina-Są to krańcowo różne osobowości zarówno pod względem charakterów, jak i wyglądu, ponieważ obaj doskonale czuli się w roli Papkina, a przedsięwzięcie i tak jest nietypowe, więc zdecydowaliśmy, że będą na zmianę wcielali się w kluczową postać-powiedział reżyser W sztuce, obok niewiele skróconego tekstu Fredry, aktorzy wykonają strofy inspirowane twórczością Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, których autorami są Jerzy Chruściński i Andrzej Jacobson. Premiera będzie połączona z balem charytatywnym. Goście będą też mogli zrobić zakupy w sklepiku z teatralnymi rekwizytami, pracami znanych artystów i podopiecznych ośrodka pomocy społecznej w Legnickim Pola Dochód ze sprzedaży zasili konto Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy i stołówki dla najbiedniejszych prowadzonej na legnickim Zakaczawiu przez ks. Jana Gacka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji