Artykuły

Owacja na stojąco dla Bartka Porczyka!

"Smycz" w reż. Natalii Korczakowskiej - recital Bartka Porczyka na XXVIII PPA we Wrocławiu. Pisze Grzegorz Cholewa w Gazecie Wyborczej - Wrocław.

Bartek Porczyk nie brał w niedzielę jeńców - w półtorej godziny podbił i rzucił na kolana całą widownię Teatru Kameralnego.

Solowy spektakl laureata niemal wszystkich nagród zeszłorocznego konkursu PPA i aktora wrocławskiego Teatru Polskiego to popis warsztatu i talentu najwyższej próby. "Smycz" w reżyserii Natalii Korczakowskiej jest ułożona tak, by wydobyć wszystkie walory i możliwości młodego aktora. Oglądamy go jako żywcem wyjętego z powieści Franza Kafki urzędnika, kapłana, włamywacza, szusującego w klapkach na imprezę małolata, prostytutkę. Całość oparta jest m.in. na tekstach Jacka Cygana, Lady Pank, Maanamu, Myslovitz i Łony, a traktuje o potrzebie i poszukiwaniu miłości, a także uzależnieniach i pułapkach współczesności - pracy, konsumpcji, religii, narkotykach. Porczyk igra z publicznością, rozmawia z nią, żongluje konwencjami, by na koniec wystosować tragiczną w swej wymowie diagnozę dla współczesnego człowieka, na którego rozgniewał się sam Bóg. To jedna z najbardziej wstrząsających i autentycznych kreacji, jakie pokazał Przegląd Piosenki Aktorskiej od czasów "Kombinatu" z 2003 roku. Chapeau bas!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji