Artykuły

Radom. Tydzień Papieski u Kochanowskiego

Najbliższe dni w radomskim teatrze zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie () W niedzielę premiera spektaklu "Hiob", a w ramach Radomskiego Tygodnia Papieskiego będzie można obejrzeć "Pawła z Tarsu" i "Burzę w teatrze Gogo" (...)

"Hiob" w reżyserii Krzysztofa Babickiego to przeniesiona wczasy współczesne opowieść o młodych ludziach sukcesu, którym nagle odmienia się życie. Tak samo dotknięci niewyobrażalnym cierpieniem, poddani ciężkiej próbie, muszą na nowo odnaleźć sens. Jak mówi sam twórca o swoim spektaklu: "Nieszczęście każe im się zatrzymać w wyścigu, by od nowa nauczyć się tego co ważne. By inaczej spojrzeć na swoje życie, by głęboko zajrzeć we własne wnętrze i zmierzyć się z samym sobą. Opowieść o Hiobie to przede wszystkim rzecz o wierności ideałom, próbie, wobec której każdy z nas staje w swoim życiu wielokrotnie" (...)

Tydzień Papieski

Radomski teatr zaprasza też na przedstawienia wystawiane w ramach Radomskiego Tygodnia Papieskiego. "Paweł z Tarsu" [na zdjęciu] to spektakl zrealizowany na kanwie powieści Jana Dobraczyńskiego "Święty Miecz". Autorem adaptacji i reżyserem jest ks. Piotr Turzyński. Na scenie zobaczymy młodych aktorów z Zespołu Teatralnego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Tytułowa postać to świetnie wykształcony w Jerozolimie faryzeusz i początkowo prześladowca chrześcijan (...) Przez Tertuliana nazwany "apostołem kacerzy", czyli osobą, która odstępuje od ortodoksyjnej doktryny wiary, z czasem staje się Apostołem Narodów. Na czym polegał fenomen Pawła? Dowiesz się, oglądając spektakl.

W ramach Tygodnia Papieskiego zobaczymy też "Burzę w teatrze Gogo" w reżyserii Wojciecha Ługowskiego i w wykonaniu aktorów Teatru Scene działającego przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Filipa Neri. Jest to historia opowiedziana z perspektywy dziecka, w której rzeczywistość miesza się z baśnią. Rzecz dzieje się w teatrze i właśnie teatralna rzeczywistość, kostiumy i rekwizyty powodują, że pojawia się zło. Ale w równie prosty sposób zło może zniknąć i znów będzie jak dawniej. Na przedstawienie warto wziąć ze sobą dzieci.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny.

***

Całość tekstu w Gazecie Wyborczej - Radom.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji