Artykuły

Warszawa. Zrób zakupy, posłuchaj poezji

"Smutno mi, Boże!", "Żyłem z wami, cierpiałem i płakałem z wami", "Niechaj mnie Zośka o wiersze nie prosi". Wszyscy pamiętamy te strofy Juliusza Słowackiego ze szkoły. W czwartek będzie można przypomnieć sobie twórczość poety w centrum handlowym.

Wieczorek poetycki z zakupami czy kinem w tle. Dlaczego nie. W ten sposób dzielnica Bemowo postanowiła przyłączyć się do obchodów Roku Słowackiego.

Pierwsze spotkanie z cyklu "Czytanie Słowackiego" odbędzie się w czwartek w godz. 15-16 w Galerii Handlowej Bemowo na pierwszym piętrze. Wybrane utwory wieszcza będzie recytował aktor stołecznego Teatru Polskiego, Ryszard Nawrocki. Dla klientów galerii zostanie przygotowany kącik, w którym będą mogli usiąść i posłuchać poezji.

- Cykl spotkań z poezją wieszcza ma na celu upowszechnienie jego twórczości i jest kierowany do szerokiego grona odbiorców - mówi Łukasz Witkowski reprezentujący Galerię Handlową Bemowo. Na cykl "Czytanie Słowackiego" składają się cztery spotkania w różnych miejscach na Bemowie. Kolejne odbędą się: - 9 listopada o godz. 16 w Hali Targowej Wola przy ul. Człuchowskiej 72, 25 listopada o godz 18 w"Kawiarni w pasażu" na rogu ul. Powstańców Śląskich i Markiewicza, a ostatnie 30 listopada o godz. 18 w klubie "Yogi" przy ul. Lazurowej 14.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji