Artykuły

Warszawa. Wyniki konkursu "Lekcja o Juliuszu Słowackim"

Dnia 17 listopada 2009 roku odbyło się posiedzenie jury konkursu "Lekcja o Juliuszu Słowackim" w składzie: prof. Teresa Kostkiewiczowa i doc. Elżbieta Kiślak z Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, Aleksandra Sekuła, redaktor merytoryczny biblioteki Wolne Lektury (Fundacja Nowoczesna Polska), Magdalena Rud, kierownik Zakładu Edukacji Bibliotekarskiej, Informacyjnej i Dokumentacyjnej, Katarzyna Nakonieczna, kierownik Sekretariatu Organizacyjnego Biblioteki Narodowej.

Jury przyznało pierwszą nagrodę pani Monice Bojko z XCIX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta z Warszawy za lekcję: "Jak Juliusz Słowacki listy pisał, czyli kartka z dziejów epistolografii romantycznej".

Uzasadnienie: Podjęcie rzadkiego i ważnego dla literatury romantycznej tematu, właściwie nieobecnego w szkole. Projekt jest interesujący pod względem merytorycznym i możliwy do zrealizowania w zaplanowanym w scenariuszu lekcji czasie. Pozwala na poszerzenie wiedzy na temat twórczości poety.

Jury przyznało dwa wyróżnienia:

Pani Karolinie Haka-Makowieckiej z I Społecznego LO "Bednarska" za projekt "Kordian w kostiumie europejskim".

Uzasadnienie: Nowatorski, wielostronny, niestandardowy i erudycyjny sposób potraktowania tematu, atrakcyjna forma przekazu.

Pani Iwonie Skrzypczyk-Gałkowskiej, z VIII LO Samorządowym w Częstochowie za lekcję "Jak złapać Słowackiego w sieci, czyli agenci CBN na tropie wieszcza".

Uzasadnienie: Atrakcyjny pomysł, funkcjonalne wykorzystanie internetu jako źródła wiedzy przybliża temat nie tylko uczniom klas humanistycznych. Konspekt oparty o niezwykle bogatą bibliografię. Interesujący podział pracy na grupy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji