Artykuły

"Operetka" Gombrowicza w Teatrze Polskim

Już za 3 dni (31. X) wchodzi na scenę Teatru Polskiego, po okresie kilkumiesięcznych prób, głośna sztuka znakomite go polskiego pisarza Witolda Gombrowicza pt.: "Operetka" Jest to z pewnością duże wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Pierwsza konfrontacje z publicznością będzie miała charakter zarówno generalne próby, jak też pierwszej oficjalnej prezentacji.

Do tej konfrontacji teatr przywiązuje szczególną wagę bowiem reakcje i sądy publiczności pozwolą z pewnością m wprowadzenie niezbędnych korekt. Po dodatkowym, tygodniowym okresie, prób "Operetka" wejdzie już na stałe do repertuaru od 6 listopada. Warto to tutaj podkreślić, iż gośćmi premierowego przedstawienia będą pracownicy HCP, zakładów, które patronowały jubileuszowi 100-lecia sceny. Niedzielna premiera jest kolejnym dowodem, iż Teatr Polski zamierza owe kontakty nadal intensyfikować.

Sztuka Gombrowicza doczekała się bardzo głośnych prapremier światowych: w Paryżu i Dusseldorfie. Nieoficjalna polska prapremiera odbyła się przed kilkoma laty - właśnie w Poznaniu - na scenie studenckiej, oficjalną zaś premierę zrealizował w Łodzi Kaźmierz Dejmek. Poznańska Operetka" jest więc 3 polską realizacją. Przygotowali ją: Józef Gruda (reżyseria), Izabela Gustowska i Wojciech Mueller (scenografia). Romuald Sobiesiak (choreografia) oraz 25-osobowy zespół aktorski wspomagany przez studencka grupę pantomimiczną oraz słuchaczy wydziału wokalnego PWSM w Poznaniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji